صادرات

چاپ PDF
اهمیت صادرات کالاهای غیر نفتی، تمامی صنایع را به تلاش وا داشته تا سهمی هر چند کوچک در این راستا داشته باشند. مجتمع صنعتی دوچرخه سازی قوچان نیز با توجه به این موضوع و در جهت اهداف پویای دولت وضیفه ملی ، ورود به بازار جهانی را سرلوحه و هدف اصلی خود قرار داده و با بهره گیری از آخرین دست آوردهای تکنولوژی روز جهان و تخصص، تجربه و دانش کادر فنی و مهندسین مجرب خود، موفق به تولید انواع مدلهای دوچرخه با کیفیتی مطلوب گردیده و به این ترتیب توانسته است در جهت ورود به بازارهای جهانی گامی موثر برداد.
از اواخر سال ۱۳۸۳ این شرکت برنامه ریزی و تلاش خود را برای در اختیار گرفتن سهمی از بازار بین المللی آغاز و گام های اولیه را با فعالیت در امر صادرات به کشورهای ترکمنستان، افغانستان، کوبا، عراق و ونزوئلا برداشت، سپس با تحقیق و بررسی موقعیت های جغرافیایی و اجتماعی این کشورها، کشور ونزوئلا را به عنوان اولین پروژه فعالیت صنعتی به منظور احداث خط مونتاژ دوچرخه برگزید. حاصل تلاش، پیگیری و سفرهای متعدد مدیریت مجتمع با پیشنهاد جناب آقای هوگوچاوز رئیس جمهور محترم کشور ونزوئلا و تائید جناب آقای دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور محترم، منجر به انعقاد قرادادهای فی مابین وزارت صنایع ونزوئلا و مجتمع دوچرخه سازی قوچان در تاریخ ۸۵/۸/۵ گردید.
این مجتمع اجرای مرحله اول پروژه صادراتی خود به کشور ونزوئلا را با صادرات CKD جهت مونتاژ نمودن ۱۰۰۰۰۰ دستگاه دوچرخه آغاز نمود و مرحله دوم آن نیز با احداث خطوط مونتاژ دوچرخه به ظرفیت ۳۰۰۰۰۰ دستگاه دوچرخه و آموزش تکنیسین های محلی برای کادر فنی خطوط مونتاژ در کشور ونزوئلا انجام خواهد شد. مجتمع صنعتی دوچرخه سازی قوچان به منظور بهره گیری از توانمندی صنتعتگران کشور ونزوئلا ، نمایشگاهی از قطعات دوچرخه در آن کشور برگزار و از همه صنتعگران ونزوئلایی دعوت نمود تا چنانچه توانایی ساخت هر یک از قطعات مدکور را دارند از مشاوره و حمایت مجتمع صنعتی دوچرخه سازی قوچان برخوردار گردند.
مسیریاب   صفحه اصلیدرباره ماصادرات